"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

konkurs muzyczny

Przegląd Zespołów Muzycznych - Pilzno 2014

Zarząd Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "LIWOCZ" zaprasza do udziału w konkursie muzycznym, który odbędzie się 13 lipca 2014 roku (niedziela) na obiekcie SOKÓŁ w Pilźnie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu załączonym poniżej. 

W związku z rozstrzygnięciem zgłoszeń konkursowych informujemy, że  Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę zmieniającą regulamin Przeglądu Muzycznego. Aktualny można pobrać klikając link poniżej.

Do pobrania:

Regulamin konkursu

Zmieniony regulamin konkursu

Załącznik nr 1 do regulaminu

Załącznik nr 2 do regulaminu 

 

Konkurs "Świąteczne smaki": Bożonarodzeniowe smaki

KGW Lisów

Święta Bożego Narodzenia to święta jedyne, niepowtarzalne o przebogatej wielowiekowej tradycji i zwyczajach. W celu kultywowania tych tradycji zorganizowany został konkurs bożonarodzeniowy „Świąteczne smaki”, w którym udział wzięło 10 kół gospodyń wiejskich.
Zasadniczym celem konkursu było pobudzenie inicjatywy środowisk lokalnych poprzez zaangażowanie w aranżację stołu świątecznego oraz przygotowania innych elementów dekoracyjnych związanych z tematyką bożonarodzeniową.

Czytaj więcej...

Konkurs kulinarny "Świąteczne smaki"

Dwanaście kół gospodyń wiejskich wzięło udział w organizowanym przez LGD „Liwocz" konkursie kulinarnym „Świąteczne smaki", który odbył się w remizie OSP w Skołyszynie.
Umiejętności uczestników konkursu oceniało jury, które pracowało pod przewodnictwem Ewy Gołębiowskiej; w skład komisji konkursowej weszli również: Paweł Szot, Wiesław Reczek, Krzysztof Ryba, Adam Pawlik . Pierwsze miejsce zdobyły panie z koła gospodyń w Brzostku, II miejsce KGW ze Skołyszyna, III miejsce KGW z Kłodawy. Wszystkie koła zostały wyróżnione, gdyż poziom konkursu był wysoki i każde z prezentowanych dań mogłoby być prawdziwą ozdobą każdego stołu.
Poza rywalizacją kulinarną konkurs miał także i inne cele, wśród których jednym z ważniejszych jest podtrzymanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, poprzez przygotowanie potraw wielkanocnych charakterystycznych dla obszaru działania LGD „Liwocz".
Uczestnicy konkursu – koła gospodyń z terenu pięciu gmin wchodzących w skład LGD „Liwocz"- otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie LGD „Liwocz" w ramach środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Czytaj więcej...

Konkurs wielkanocny

W niedzielę 5 maja 2013 r. ulicami Nowej Dęby przeszła Parada Straży Wielkanocnych "Turki 2013". Imprezą towarzyszącą był finał konkursu wielkanocnego organizowanego przez Zarząd Województwa Podkarpackiego. W holu Samorządowego Ośrodka Kultury panie z 20 kół gospodyń wiejskich zaprezentowały wielkanocne stoły. Wystrój i przygotowane potrawy oceniała powołana do tego Komisja. Głównym celem „Konkursu wielkanocnego" jest wspieranie rozwoju wsi poprzez integrację środowiska wiejskiego oraz pobudzanie aktywności mieszkańców, poznawanie i upowszechnianie tradycji, a także wyłanianie i promowanie najlepszych potraw i sposobu ich prezentacji.
LGD „LIWOCZ" reprezentowało Koło Gospodyń z Brzostku. Panie zdobyły I miejsce w kategorii na najlepszy koszyk jajek wielkanocnych. Jury ujęła ilość, technika i precyzja zdobienia pisanek. Gratulujemy również otrzymanego wyróżnienia w kategorii na najlepszy stół wielkanocny.

 

img 3888

img 3929

img 4049

img 4058

img 4056

1

2

3

4

5