"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Warsztaty bożonarodzeniowe

Prawdziwe cuda wyszły spod rąk uczestniczek warsztatów bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ" w gminach: Brzostek, Brzyska, Jodłowa, Pilzno, Skołyszyn. Ponad sto pań udowodniło, że ozdoby świąteczne najlepiej zrobić samodzielnie, bo podobnych w żadnym sklepie kupić nie można. I nie chodzi tu tylko o oryginalność, ale także jakość wykonania. Rady instruktorki uczestniczki nie tylko dobrze przyswoiły, ale uzupełniły je jeszcze własną inwencją. Efekty okazały się lepsze od spodziewanych. Na stołach pojawiły się kolorowe kartki, wianki i oryginalne filcowe bombki choinkowe. A wszystko to z naturalnych produktów i innych pozornie niepotrzebnych rzeczy, które można znaleźć w każdym domu.

warsztaty bożonarodzeniowe

W dniach od 30 listopada i 11 grudnia 2012 r. w  odbywały się bezpłatne warsztaty bożonarodzeniowe dla kobiet z gmin: Brzostek, Brzyska, Jodłowa, Pilzno, Skołyszyn organizowane przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „LIWOCZ”.  

Przyjazna atmosfera w jakiej upłynęło 8h szkolenia w każdej z w/w gminie  każe nam sądzić, iż praca w grupie okazała się być bardzo pomocna. Panie podzieliły się swoimi pomysłami na świąteczne ozdoby, potrawy itp. Jak stwierdziły uczestniczki, które samodzielnie wykonały bombki na choinkę i stroiki świąteczne, do wykonania prac nie potrzebne są specjalne zdolności plastyczne, jedynie wyobraźnia, jak również troszkę cierpliwości i chęci, a reszta przyjdzie sama w trakcie twórczej pracy. Mamy nadzieję, że wykonane prace przyozdobią niejeden stół wigilijny, a nowo nabyte umiejętności zostaną docenione przez domowników.

Warsztaty współfinansowane ze środków PROW na lata 2007-2013 oś 4 LEADER działanie 4.31 „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja”.

panie z Pilzna ...
panie z Pilzna przy pracy panie z Pilzna przy pracy
Uczestniczki wa...
Uczestniczki warsztatów bożonarodzeniowych z Pilzna Uczestniczki warsztatów bożonarodzeniowych z Pilzna
panie z Jodłowe...
panie z Jodłowej przy pracy panie z Jodłowej przy pracy