Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Godziny pracy biura

Informujemy, że od lipca biuro LGD "LIWOCZ" obsługuje mieszkańców, podmioty i instytucje    z terenu działania LGD 2 dni w tygodniu tj.: we wtorki i środy od godz. 9:00 do 13:00.

 

Informacja

Informujemy, że w dniu 09.06.2015 r. (wtorek) biuro LGD "LIWOCZ" będzie nieczynne.

 

Podsumowanie warsztatów

Zakończyła się kolejna edycja warsztatów organizowanych przez Lokalną Grupę Działania „LIWOCZ”. Tym razem były to warsztaty ręcznego wykonywania ozdób. W dniach od 11 do 15 maja br. na terenie gmin: Pilzno, Brzyska, Skołyszyn, Jodłowa, Brzostek ponad 70 pań lubiących błyskotki, niepowtarzalne wzory, ceniące indywidualny styl mogło się nauczyć jak wykonywać niepowtarzalny naszyjnik, kolczyki i bransoletkę.

Uczestnicy pozytywnie ocenili szkolenie, doceniając możliwość pogłębienia wiedzy na temat zastosowanie poszczególnych półfabrykatów, koralików, kamyczków, drucików i innych zaskakujących materiałów, z których stworzyły niecodzienny i oryginalny komplet biżuterii. Wspaniała atmosfera panująca na warsztatach wytworzyła klimat sprzyjający w nawiązaniu bliższych znajomości oraz współpracy pomiędzy przedstawicielkami lokalnej społeczności. Wszystkim uczestnikom składamy podziękowanie za współpracę i zaangażowanie w trakcie warsztatów oraz cenne uwagi, które pomogą nam udoskonalić formułę kolejnych edycji szkoleń.

Warsztaty współfinansowane były ze środków PROW na lata 2007-2013 oś 4 LEADER działanie 4.31 „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja”.

Konkurs wielkanocny w Gniewczynie Trynieckiej

W dniu 19 kwietnia br. w Gniewczynie Trynieckiej odbył się finał „Konkursu wielkanocnego” organizowanego przez Zarząd Województwa Podkarpackiego dla Lokalnych Grup Działania. Konkurs połączony był z XII Ogólnopolską i XXIII Podkarpacką Paradą Straży Wielkanocnych TURKI 2015.

Lokalną Grupę Działania „LIWOCZ” w konkursie reprezentowało Stowarzyszenie Wiejskie „KAMIENICA” z Kamienicy Górnej. Panie zaprezentowały stół świąteczny zastawiony tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi, charakterystycznymi dla naszego regionu. Zachwyt komisji konkursowej wzbudziła "Pascha wielkanocna" znajdująca się na naszym stole wystawowym. W linku poniżej relacja z tego wydarzenia na żywo.
relacja z konkursu wielkanocnego
relacja z pokazów straży grobowych

Pierwsze miejsce zajęła LGD „Pogórze Przemysko-Dynowskie” z Dubiecka, drugie miejsce przypadło LGD „Siedlisko” z Kolbuszowej , a trzecie LGD „Dorzecze Mleczki” z Przeworska. Panie ze Stowarzyszenia „KAMIENICA” odebrały z rąk Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjana Kuźniara pamiątkowy dyplom oraz wyróżnienie w postaci nagrody rzeczowej.

DSCN1885
DSCN1885 DSCN1885
DSCN1886
DSCN1886 DSCN1886
DSCN1887
DSCN1887 DSCN1887

Zaproszenie na warsztaty

Zapraszamy wszystkie panie lubiące błyskotki, niepowtarzalne wzory, ceniące indywidualny styl, chętne do nabywania nowych umiejętności, na bezpłatne warsztaty z ręcznie wykonywanych ozdób organizowane przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „LIWOCZ”. Pod czujnym i fachowy okiem instruktorki będziecie same sprawdzać zastosowanie poszczególnych półfabrykatów, koralików, kamyczków, drucików i innych zaskakujących materiałów, z których stworzy niecodzienny i oryginalny komplet biżuterii. Warsztaty będą jednodniowe 4 godzinne. To niepowtarzalna okazja aby spędzić czas wesoło, twórczo i pożytecznie.

Udział w warsztatach brać mogą pełnoletnie mieszkanki zamieszkujące jedną z gmin wchodzących w skład LGD tj.: Brzostek, Brzyska, Jodłowa, Pilzno lub Skołyszyn (ze względu na bezpieczeństwo prosimy nie przyprowadzać dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia). Liczba miejsc ograniczona, o zakwalifikowaniu się na warsztaty decydować będzie kolejność nadesłanych zgłoszeń.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat potwierdzający udział. Poniżej dokładnyharmonogram.   

Formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć do biura stowarzyszenia (Brzyska 11A) osobiście lub za pomocą poczty elektronicznej, wysyłając go na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 13 441 03 38.

Do pobrania formularz zgłoszeniowy na warsztaty.

Miejscowość Miejsce Data szkolenia Godzina szkolenia
Pilzno Dom Kultury 11.05.2015 1600-2000
Brzyska Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej 12.05.2015 1600-2000
Skołyszyn Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa 13.05.2015 1600-2000
Dębowa Centrum Kultury
i Sportu
14.05.2015 1600-2000
Brzostek Dom Kultury 15.05.2015 1600-2000

Strona 1 z 11

logotypy

Top